Школа Францисканської Духовності. Що там було?

Хотів би поділитися з вами своїми враженнями від прожитого досвіду зустрічі із живою особою св. Франциска.

З 4 по 8 квітня в місті Харкові відбулась так звана «Школа Францисканської Духовності», в якій я мав щастя приймати участь. Зазвичай, з’їзди відбувались в селі Яблуниця, Івано-Франківської області, але за запрошенням єпископа Станіслава Широкорадюка, сесія школи відбулася в Харкові. Було близько 20 учасників, а лекції провадив, запрошений з Італії, професор Папського Антоніанського університету – брат Віслав Блок OFM Сap.

Ми разом розбирали тексти св. Франциска, маючи бажання зрозуміти, що переживав святий, про що думав, як молився. Намагались побачити живу, справжню, особу Франциска.

Брат Віслав Блок OFM Cap

Це ніби хлопець, який отримав листа закоханої. Коли для когось це просто гарна розповідь, але не для нього самого. Він у цьому листі бачить її саму, її обличчя, характер, думки. Бачить, як вона сміється або сумує. Вона немов повстає перед ним і цей лист промовляє сам у собі.

Багато чого нового і цікавого я дізнався, але найголовніше зміг хоча б трішки зрозуміти Франциска, доторкнутись до нього.

Заохочую і вас читати листи нашого Серафімського отця Франциска, там він залишив для нас несамовито величезну духовну спадщину.

Мир і Добро!

Автор: Матвапаєв Руслан

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити своє місце в історії