Хто ми і яка наша природа?

Ми, Францисканська Молодь (ФМ), група молодих людей в лоні Католицької Церкви, котрі творять спільноту і прагнуть прожити своє життя згідно християнських цінностей, а також віднайти покликання, яке Господь вклав в наші серця. Тому разом шукаємо відповідь на запитання, котре колись промовив св. Франциск з Ассізі: „Господи, що маю робити?”. Спільнота – це група людей, котрих щось об’єднує. Перше і найголовніше, що нас об’єднує це віра. Віра не в щось матеріальне, якісь знання, навички, але віра в те, що існує щось вище. Віра в єдиного Бога, в трьох Особах. Ми віримо, що кожний був створений Богом Отцем до перебування в любові та єдності з ним. Кожний був покликаний до щастя. І це прагнення залишається в нас, ким би ми не були.

Ісус прийшов в цей світ дати нам світло, відновити істинне бачення Бога через Слово Євангелії. І він це вчинив, принісши Себе в жертву, відплачуючи за кожен вчинений мною гріх. Син померши на Хресті, воскресає третього дня силою Отця, звіщає також нам одну істину. Смерті більше нема. Силою Духа Святого, Ісус посилає своїх учнів проголошувати Царство Небесне. Так родиться Церква. Спільнота людей, котра живе за Словом свого Бога. Словом, котре дав Ісус. Церква котра повертається в дім свого Батька. І свого часу це відкрив Франциск. Заможна людина середньовіччя, з невеличкого містечка Ассізі, що в Італії. Він зрозумів, що немає іншої дороги до щастя, окрім повернутися до свого Творця – Отця, що є на Небесах. І немає іншої дороги, окрім Ісуса, наслідуючи його приклад і слово Євангелії, котре Він нам дав. І сила з котрою це можна зробити не в нас самих, але в Духові Святому. І це покликання кожного християнина. Тому Франциск виконав це. І тепер ми звемо його святим. Не тому, що не мав гріха, але тому, що відповів на заклик Бога в повноті віддавши себе Йому.

І за прикладом святого Франциска пішло багато людей. Не за самим Франциском, але за тим, як він зміг виконати слово Євангелії, виконати волю Отця. В сучасності цією францисканською харизмою живе багато людей. Вони живуть на різний спосіб життя. Хто є священиком, а хто монахом або монахинею, а інші мають навіть сім’ю. Всі вони об’єднуються в одну велику Францисканську Родину. І саме Францисканська Молодь є однією з частин цієї родини, котра наслідує Ісуса, за прикладом святого Франциска і є невід’ємною частиною Францисканського Ордену Світських (“ФМ – дорога францисканського покликання”, п.10). Саме тому ми розпізнаємо своє покликання у світлі послань св. Франциска з Ассізі і приймаємо Регулу Францисканського Ордену Світських (надалі ФОС), як надихаючий документ.

Наш засновник сприймав Божі слова зі Святого Письма буквально, тому і ми намагаємося жити від Євангелія до життя і від життя до Євангелія, роздумуючи над Словом Божим і втілюючи його у життя. Усі люди, особливо убогі і хворі були для святого братами і сестрами, кожному хто просить він віддавав останнє, навіть тоді, коли сам просив. Це заохочує нас в усіх людях бачити Христа і усіма можливими способами їм допомагати. За прикладом святого Франциска Францисканська Молодь живе послухом і досконалою радістю, яка дозволяє любити хрест і ставати подібним до Христа. Разом зі святим ми прославляємо Господа за все створіння яке Він створив для нас, не шукаємо земного багатства, а знаємо що ми є Божим створінням і все що ми маємо, маємо від Бога. Саме у спільноті ми вчимося любові до ближнього приймаючи його таким яким він є, вчимося радіти, пізнавати Бога і служити. У всіх своїх справах де б ми не були і що б не робили – покликані показувати через своє життя Божу любов. Через те, що ми зранені гріхом і є дуже слабкими, щодня маємо намір радикально змінювати себе на краще і творити добро. Усе що ми можемо зробити, робимо силою Святого Духа, який як віримо живе у нас. В єдності з Христом усіх благословляємо і прямуємо до життя вічного.

 

Ми молоді, живемо в сучасному світі. Ми так само як і всі навчаємось, працюємо. Ми любимо розваги і відпочинок, але за прикладом святого Франциска ставимо Бога на перше місце у своєму житті.

Ми віримо в Бога Отця і Сина і Святого Духа. Амінь.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.