Історія

Францисканська Молодь (ФМ) була офіційно заснована в 1948 р. Братами Меншими, генеральним міністром, отцем Пацифіко Перантоні, об’єднавши в єдину федерацію (спочатку під назвою GIFRAC: Францисканська молодь католицького руху) всі молодіжні групи на чолі з монахами І-го Ордену.

Однак у Братів Менших Капуцинів, Францисканська Молодь була заснована в 1948 році, як конфедерації молодіжних груп Кампобассо, Мілані, Асколі-Пічено і Флоренції, конфедерація поступово поширюється і в наступні роки інші молодіжні групи завжди очолюють Капуцини.

У п’ятдесяті роки Брати Менші Конвентуальні також розпочали поступове просування GiFra серед своїх молодіжних груп.

У 1954 році капуцини затвердили Перший Статут GiFra (прийнято в 1958 році Братами Меншими Конвентуальними також).

І всього через десять років, у 1958 році, існувало вже 453 групи ФМ по всій країні.  У 1968 році капуцини почали обробку другого статуту GiFra “Наші цілі” (затвердженого в 1971), тепер також діє для груп на чолі з Братами Меншими та прийнятий пізніше (1974) громадами Братів Менших Конвентуальних.

У другій половині сімдесятих років з’являється потреба в новому національному документі для всіх молодих людей, що належать до братерства Францисканської Молоді. Національні Капітули, що проходять в Вітербо (1977), Нола (1978) і Сеяна (1980) призводять до розробки першого проекту, що стане через кілька років “способом життя” для третього Статуту GiFra.

Статут бере до уваги Міжнародна Рада ФОС, яка розробила деякі рекомендації названі: “Керівництво для Францисканської Молоді всього світу” (в той же час досвід італійської Францисканської Молоді поширився на інші країни). Нарешті, Національний Капітул, скликаний в м. Пестум в липні 1984 року, затвердив остаточний текст Статуту, у відповідності з міжнародними нормами Францисканської Молоді.

З самого початку братерства були розділені відповідно до підпорядкованості та приналежності священика-асистента (Братів Менших Капуцинів, Братів Менших, монастирських ченців, Третього Ордену Регулярного): цей поділ, паралельно з тим, що трапилося в ФОС, було відображено і в уставах, що призводило до утворення чотирьох різних суб’єктів з тим же ім’ям GiFra, але з окремими структурами і навчанням.

З початку 2001 року, за ініціативи Національної Асамблеї ФОС, відбулася спроба об’єднати всі братерства Францисканської Молоді в одне національне братерство. Таким чином, незважаючи на деякі труднощі, призвело до формування на 1 вересня 2002 першої структури Національної ради, до якої, однак, Францисканська Молодь Братів Менших не долучилась, зберігаючи свою структуру і розвиток автономного шляху, який привів до розробки пастирського і професійно-освітнього проекту, який має назву “яскравий життєвий ідеал” (від слів, що Іван Павло II, використовував для визначення францисканської харизми), який охоплює особливості шляху GiFra.Minori.

“Питання об’єднання” завершилося в червні 2009 року з остаточним об’єднанням всіх GiFra братepств, за рекомендацією Конференції міністрів провінцій Братів Менших Італії.

У лютому 2010 року відбулись перші вибори Національного Старшого у повній єдності.

Джерело: Італійська вікіпедія

   Рух Францисканської Молоді в Україні

27 лютого 2016р. в с. Старий Остропіль Національною Радою ФОС України було затверджено Тимчасову Національну Раду ФМ в Україні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.