КОМЮНІКЕ І ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ МОЛОДІЖНИХ ЛІДЕРІВ ТА ДУШПАСТИРСТВ РКЦ та УГКЦ

Представники молодіжних душпастирств  дієцезій та єпархій, монаших згромаджень, лідери молодіжних спільнот та громадських організацій (близько 100 учасників) зустрілися у Львові з 8 по 10 червня 2018 року в рамках підготовки до XV Синоду Єпископів під гаслом «Молодь, віра та розпізнання покликання», запрошені Патріаршою молодіжною комісією УГКЦ та Комісією душпастирства молоді РКЦ.

Ми, представники душпастирства молоді, молилися та дискутували про потреби сучасної української молоді та молодіжне служіння. Хочемо подякувати Богу, що в Церкві вже багато зроблено для молодих людей, вона товаришує нам і дає можливість висловити наші погляди та пропозиції щодо служіння Церкви.

 

Думки, які найчастіше лунали у наших дискусіях:

 

Потреби та виклики в житті сучасної української молоді

  • У формуванні молоді надзвичайно важливим є вплив середовища, в якому молоді люди проживають: сім’ї, школи, університету, компанії друзів. Тому вагомими для Церкви є ті завдання та методи, які здатні формувати здорове християнське середовище для майбутнього покоління та допомогти подолати стереотипи і подвійні стандарти.
  • Молоді люди прагнуть реалізувати себе та працювати за своїм покликанням. На дорозі самореалізації українці покоління Z стикаються  з несприятливими соціальними умовами воєнного часу, економічними труднощами, політичною та суспільною несправедливістю, недосконалою освітньою системою. Це приводить до розчарування, пасивності та змушує молодь шукати стабільності та кращого життя за кордоном. Сенсом життя стає матеріальне забезпечення та фінансовий успіх. Молоді українці просять підтримки Церкви у ці буремні часи, щоб не зневіритися на шляху до здійснення Божої волі у своєму житті.
  • Не викликає сумнівів, що значний вплив на формування молодого покоління мають сучасні технології, особливо соціальні мережі. Розуміючи всі небезпеки, які приховані у віртуальному житті, запрошуємо Церкву ще більше бути присутньою у світі Інтернету, використовуючи і цю можливість Євангелізації, бо саме там майбутнє покоління проводить значну кількість часу, а також допомогти зрозуміти, як жити заповідями у світі соціальних мереж.

 

Молоді люди та Церква в Україні

  • Для нас Церква – це спільнота, в якій зустрічаємо Бога, авторитет і Вихователька. Тому такий важливий приклад, який подає молоді духовенство та воцерковлені люди. Ми  усвідомлюємо також свою відповідальність за репутацію Церкви у світі та в нашій країні, значення свідоцтва, яке даємо.
  • Молодь цінує автентичність і церковну традицію і водночас мріє про діяльну, активну спільноту Церкви, ту, яка відповідатиме на сучасні виклики та тенденції.
  • Однією з основних рис Церкви вважаємо єдність, виражену у взаємній повазі та любові між обрядами та деномінаціями, спільнотами та рухами. Мир та співпраця повинні стати основними принципами відносин між Римо- та Греко-Католицькими громадами в Україні.
  • Молоді люди прагнуть перебувати у спілкуванні та спільності, тому закликаємо до підтримки різноманітних спільнот та молитовних груп, євангелізаційних і формаційних заходів, до створення молодіжних осередків при парафіях.
  • Хочемо особливо підкреслити роль душпастирів у праці з молоддю. Їх відкритість, чесність, співучасливість, готовність до діалогу, прийняття та супровід молоді у різних життєвих ситуаціях є однією з рушійних сил воцерковлення молодих людей, довіри до навчання Церкви і формування зрілих християн. Молодь також відчуває готовність взяти на себе ініціативу в служінні Церкви, хоче використовувати свої таланти та здібності для прославлення Бога, розуміючи відповідальність та святість цього завдання. Просимо Церкву про формаційні курси для осіб активних у  душпастирстві молоді, тому що командна робота душпастирів та молодіжних лідерів є потужним знаряддям у поширенні Царства Божого.

 

З довірою віддаємо українську молодь та наше служіння під опіку Марії-Матері Божої!

 

Львів, 10.06.2018

 

Підписи учасників форуму :

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити своє місце в історії