ПОКЛИКАНІ СЛУЖИТИ, ПІКЛУВАТИСЬ, ЗАХИЩАТИ

27 листопада 2021 року, чим ця дата особлива для мене?

Для мене цей день більш ніж просто особливий. Тоді була обрана Тимчасова Національна Рада Францисканської Молоді в Україні (далі – ТРН ФМ). На перший погляд, начебто нічого особливого – це звичайна процедура, яка має відбуватись кожні два роки, і до того ж, це не перша Рада. Національна Рада ФМ має статус тимчасової, вона призначається Національною Радою Францисканського Ордену Світських. Тобто ТНР ФМ має не обиратись – а призначатись, що взагалі підважує сенс цих виборів. Але це все лише на перший погляд.

Варто розпочати з того, що я в цій спільноті майже 9 років і пам’ятаю її ще зовсім без структурних утворень і такої кількості. На той час було менше людей, і організовувалося все значно простіше, та й в принципі не потрібно було безлічі відповідальних.

У 2016 році Національна Рада ФОС призначила першу ТНР ФМ, яка служила з вірністю. Пізніше була друга, у складі якої відбулись невеликі зміни. І от – обралась третя шляхом  волевиявлення й голосування. На мій погляд, це свідчить про величезний розвиток, а також про те, що молодь прагнула не просто вибрати, тобто бути більш самостійною, а прагнула служити для спільноти.

Виборцями були делегати з усіх спільнот Францисканської Молоді в Україні. Ці люди – усі різні: з відмінностями в характері, у віці, менталітеті, ба більше, у мові, якою спілкуються щодня. І всі вони їхали з повною готовністю служити, з готовністю взяти відповідальність за свою спільноту, з готовністю жертвувати своїм часом для своїх братів та сестер у Христі.

Міністр з латинської означає «слуга», кустош – «той, хто піклується», гвардіан – «той, хто захищає». Саме такі назви Франциск дає настоятелям свого ордену. Він чітко дозволяє зрозуміти значення «головного». На той час це було унікальне бачення церковної спільноти. Тому бажання захищати, охороняти, піклуватись, доглядати і служити Христу в спільноті – вказує на моїх братів та сестер.

Я відчував чудову атмосферу, яку й збережу у своєму серці. За натхненням Божого провидіння було обрано п’ять членів Ради. Ще раз підкреслюю – обрано, не призначено, бо бажаючі завжди краще ніж запрошенні. Але й дякуємо нашому попередньому Старшому та всій Національній Раді, які з усмішкою прийняли це служіння.

І все це лише початок. Гарний початок, який народжує надію. Дякую доброму Татусеві за все те прекрасне, що давав нам як спільноті, і за те, що продовжує провадити своїми неймовірними стежками, повними його молодості, активності і насиченості.

Руслан Матвапаєв

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.