Зірка різдвяна ніч сяйвом осявала…

Зима… Сніг… Місто прикрашається гірляндами, а по різних закутках можна знайти вертепи. А чи знаєте ви, що завдяки брату Франциску ми можемо побачити таємницю народження Христа? Святий Франциск полюбив Боже Народження більше від інших свят (2 Чел, 199). Саме він наживо представив сцену народження Ісуса, яка нині реалізовується у вертепах.

Вінницька ФМ кожної зими з колядою відвідує всіх охочих прийняти радісну звістку про народження Христа. Ми приходимо до наших братчиків та сестричок із ФОС та ФМ, а маршрут може охоплювати майже всі куточки Вінниці. 

Через відомі нами причини коляда 2021-го року була під сумнівом її проведення. Здається, хто нас прийме та чи є сенс ходити, коли вірус і не думає нас покидати?! Враховуючи всі за і проти, всі бажання й сумніви, ми все ж почали протоптувати дорогу до тих, хто відважився прийняти колядників. А таких таки було не так вже й мало. 

В основному нас приймали наші ж ФМ-івці. Серед них були й новенькі, а ми змогли познайомитись з їхньою родиною. Відважними були й деякі сестри з ФОС. Однією з них є бабуся Розалія, яка завжди рада нас приймати. Нашій легендарній сестрі францисканці вже 90 років. Вона часто може розповісти нам щось цікаве та здивувати своєю мудрістю й водночас простотою. 

Другий рік поспіль нас приймають Сестри Слуги Ісуса. Ці сестри служать дітям та дорослим, готуючи до Таїнств, а також мають багато інших служінь на парафіях. А ще, вперше, ми відвідали Сестер від Ангелів, що знаходяться близько парафії Божого Милосердя на Тяжилові.

Цього року ми отримали запрошення від одного лікаря. Він шкодував, що в різдвяну ніч ніхто до нього не прийшов, тому, почувши, що молодь ходить з колядою, виявив бажання прийняти нас. Він зустрічав нас разом зі своїм маленьким сином та їхнім кумедним песиком. 

Ось так ми провели нашу зиму. Хоч це холодна пора, але є спогади, які зігрівають. Добре щось згадати, і ми насправді раді, що змогли з вами розділити ці спогади. 

P.S. Якщо ви раптом у січні будете у Вінниці й побачите в тролейбусі диваків з гітарою, які співають колядки та сповіщають про народження Христа, то знайте – це ми))) 

P.P.S. Запрошуємо доєднатись до нашої коляди в наступному році!

Васильченко Анастасія

Телецька Аліна

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.