Святкування 40-річчя затвердження оновленої Регули ФОС

Надсучасне сьогодення постійно кидає виклик християнським цінностям, а останнім часом — сім’ї особливо. Одним із наріжних каменів нашого життя є родина: рідні та близькі люди, що завжди в наших серцях— яка дає нам відчуття безпеки та затишку. Завжди любо дивитися, коли вся сім’я разом збирається і проводить час. Ці моменти незабутні.

Одним із таких теплих родинних спогадів Францисканської Родини, що довго залишиться у серцях, була зустріч-святкування у Вінниці, при парафії Пресвятої Діви Марії Ангельської, що відбулася 19 травня. То був всеукраїнський з’їзд францисканців з нагоди 40-річчя затвердження регули ФОС, у якій взяли участь спільноти із Західного, Вінницького, Хмельницького, Північного, Південно-східного  регіонів — де учасників було близько 200 осіб. До святкування цієї визначної події у житті Францисканської Родини долучилася також Францисканська Молодь, для якої “Регула є надихаючим документом”.

Окремо хотілось би винести саму сутність свята. Регула (лат. Regula – правило) – документ церкви, згідно якого живуть світські францисканці. Так як Орден бере свій початок з середньовіччя, такий документ зазвичай затверджувався самим Папою. Відомо, що Церква проголошуючи ті самі істини, постійно змінює форму проповіді згідно вимог часу. Правило світських францисканців також не стало виключенням. Бачачи потребу змін і Церкви і Третього Ордену святого Франциска, Папа Павло VI за допомогою чотирьох Генеральних Міністрів Першого Ордену та в співпраці з мирянами  протягом 10 років розробили нову Регулу Третього Ордену або згідно нового правила Францисканського Ордену Світських.

 24 червня 1978 р. у Римі в свято  Святого Петра, під перснем Рибалки (“sub anulo piscatoris”), світ побачив “Апостольське схвальне послання Папи Павла VI “SЕRАРНІСUS РАТRІАRСНА”“. Воно містило в собі супроводжуючий текст Папи до затвердження Регули. Актуальність змісту залишається, а подекуди навіть загострюються в наші часи. Ось наприклад фрагмент з цього послання:

Сьогодні, коли всюди розповсюджуються доктрини “легкого життя” та вседозволеності, поширюються тенденції, які віддаляють людину від Бога та надприродних речей, францисканська харизма діє на користь Церкви та людства, – це ми з радістю констатуємо.

…………………………….

Це було необхідно, зважаючи на обставини часу, які стали іншими, а також для того, щоб врахувати пропозиції та заохочення II Ватиканського Собору.

І ось пройшло уже 40 років з того моменту, і це є велика нагода для зустрічі. Розпочалася вона із реєстрації , після якої відбулася конференція на якій представники із кожного регіону ФОС розповідали про те, що відбулося протягом останніх років. Це було дуже цікаве ділення досвідом перебування у спільноті: подіями, що наповнювали кожного яскравими емоціями; поїздками, які дали нові знайомства та породили дружбу.

Після цього була Свята Меса, під час якої кожен з вдячністю молився за дар спільноти, дар родини і за дар покликання, і можна було відчути, що Євхаристія об’єднала усіх присутніх там братів та сестер. Також у програмі дня була конференція, яку проводив брат Казимір Ґузік OFM Cap, з якої, послухавши, можна було зачерпнути багато чого для себе індивідуально, так і для співжиття у спільноті. Говорилося про те, що у спільноті, так само як і в сім’ї, має перебувати любов: не платонічна чи егоїстична, але така, яка здатна перетерпіти, пожертвувати собою та залікувати усі завдані один одному рани. Цього можна досягнути, дивлячись на святий хрест Ісуса та черпаючи з нього силу, оскільки лише Господь є відвічним джерелом невмирущої любові.

Францисканська Молодь, що була частиною свята, так само розповіла про себе та намагалась брати активну участь у всіх подіях. Це свідчення для молоді було особливо важливим, тому що, як діти беруть приклад зі своїх батьків, так і ФМ отримує досвід від служіння з ФОС — це неймовірно зближує і зміцнює стосунки, бо, як казав Ісус: ”Де двоє або троє зберуться в моє Ім’я — там я посеред них” (Мт.18,19)

 

 

 

Автори:  Подія святкування  –   Кароліна Васильняк

Історична частина  – Сергій Даліщинський

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.