ВИЙТИ ЗА МЕЖІ СПІЛЬНОТОВОЇ КІМНАТИ

Пригадай! Чи палав ти коли-небудь прагненням зробити якесь добро? Наприклад: подивився фільм про святого, який допомогав бідним і захопився його життям або ж прочитав уривок зі Святого Письма де написано: ” чини справи милосердя” і насправді в ту ж мить прийшла думка про те, що в найближчий час я обов’язково нагодую бідного або віддам улюблений одяг більш потребуючому?  Але чи виконав це насправді….?
Роздумуючи над цим хотілось би поділитись однією з подій вінницької спільноти Францисканської Молоді.

Коли почали з’являтись думки про те, що: “потрібно щось робити” або “давайте підемо і нагодуємо бідних”, чи “зробимо якусь благодійну акцію для безпритульних”… В принципі нікому ці думки не заважали, навіть підтримувались, розпалювали маленький вогник в середині спільноти, але знову ж таки, все залишалось неподвижним. Пройшло трішки часу і знову згадувались ті самі прагнення чинити милосердя, але просто “хотіти” було замало. Ісус Христос завжди є дієвим і вчив тому своїх учнів. Святий Франциск взагалі був одним із найрадикальніших людей – віддав усе, що мав.

Служіння голодним. Вінниця, 2017

На щастя, довго не прийшлось чекати, як спільнота дозріла до певних дій. Ввечері 17.12.2017 зібрались ми усі разом, щоби зробити багато бутербродів, розлити в термоси чай. Нас супроводжував назгасимий дух радості та щастя, в кімнаті лунала новорічна музика і, здається, було присутнє певне хвилювання перед тим, що має бути.

Служіння голодним. Вінниця, 2017

Завершивши приготування ми поїхали на вокзал давати хліб тим, хто був голодний. Ніхто, мабуть, і не уявляв, як усе має виглядати, як потрібно той хліб роздавати та про що говорити. Але Дух Господній повів туди, де було потрібно. Всі дружньо стали в одному визначеному місці, попросили у Бога благословення і взялись роздавати бутерброди. Спершу підходили до тих, хто на вигляд був більш бідніший, а потім склалось враження, що хліба ставало все більше і ми почали роздавати просто усім, кого бачили. Це об’єднало нас такою великою радістю, що не можливо передати. Здавалось, що кожен на цьому вокзалі є для тебе кимось дорогим та рідним. Коли вже дали кожному, хто тільки був у приміщені, помітили, що у нас ще багато запасів, довелось йти по другому колу. Одні люди запитували: “З якої ви організації?” Інші: “Чому ви так радісно це робите і взагалі навіщо?”. А деякі просили: “Передайте Папі Франциску привіт!“.

Служіння голодним. Вінниця, 2017

Насправді великою несподіванкою стало те, що ці бутерброди не соромились брати навіть ті, які не дуже їх потребували (адже інколи важче прийняти, ніж дати).
Ми наштовхнулись і на закритість і на велику відкритість людей, це все було великим Божим благословенням і незабутньою подією.

Служіння голодним. Вінниця, 2017

Отож, якщо гориш – не бійся діяти! Будь сміливим, будь гарячим! Коли чиниш милосердя ближній людині, то дивись їй у вічі – там обов’язково буде присутній погляд Ісуса, запам’ятай Його!

Більше фото за посиланням.

Автор: Жарковська Марина

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити своє місце в історії