Земля Кортони

У кожного з нас є місце (потаємний куточок), де ми розслабляємося та відпочиваємо духовно, і зовсім не важливо, яким воно є назовні, головне — воно містить в собі те найбільш необхідне, що нам приносить душевний спокій, мир та радість. Дуже часто ми з подивом слухаємо різні історії про святих, частина яких відходила у відлюдні місця і присвячувала свій час молитві і роздумам. З історії життя святого Франциска ми знаємо, що для ближчого контакту з Богом він часто усамітнювався й вправлявся у різних чеснотах. Одним з таких місць було містечко Кортона (160 км. на північ від Риму, регіон Тоскана), яке перехоплює подих своїми прекрасними пейзажами та архітектурою.

 

Le Celle краєвиди

 

Le Celle водоспад

 

Історія цього невеликого поселення є тісно пов’язана з життям Франциска Ассизького, який за свого перебування там, проповідуючи для людей, попросив аби йому виділили тихе, безлюдне місце для молитви, на якому пізніше побудували монастир Ле-Челле (Le Celle), що існує й дотепер. Брати-францисканці, що зараз там живуть суворим способом життя, дозволяють туристам відвідати келію, яка була колись прихистком святого, а також церкву при монастирі, де знаходяться його реліквії. Церква в честь Франциска є першою, яка була збудована в цій провінції після базиліки в Ассізі за проектом найближчого друга святого, брата Ілії Копі. На вівтарі цієї святині знаходиться реліквія — ряса святого Франциска, подарована йому братом Ілією.

 

Хабіт святого Франциска

 

Життя святого Франциска вражає своєю простотою і є прикладом наслідування Ісуса Христа, який сповнений покори, послуху, радості, убогості, любові та чистоти. Він намагався жити на славу Божу; вважав, що кожен день — це подарунок і можливість зробити інших людей щасливими, наставити їх на правильний шлях, допомогти наблизитись до Бога й розпізнати його як батька, брата, друга, бо вважав, що: “О, яка славна ця річ — мати в небесах Святого і Всевишнього Отця! О, яка славна ця річ — мати Утішителя, такого гарного і чарівного Обручника! О, яка свята і цінна річ — мати такого ласкавого, смиренного, даруючого мир, солодкого, гідного любові, над усе бажаного брата і такого сина, — Господа нашого Ісуса Христа, який віддав своє життя за овець…” (лист до вірних, перша редакція). Роздуми святого полягали в тому, щоб проаналізувати свої прагнення і бажання на противагу тому, що пропонував йому Бог. І Франциск завжди вибирав те, що подобалось Господу, ще більше заслуговуючи собі Його ласку.

 

Монастир Le Celle

 

Дуже часто ми у своїх думках заплутуємось, не можемо дати собі ради, не говорячи про те щоб там прислухатися до Божого голосу, що є в нас. Важливо знайти рівновагу, що дає свободу, внутрішній мир та радість, якими було переповнене життя Франциска і впевнено крокувати, тримаючи за руку Господа, по дорозі добра.

 

Реколекції, які проводитимуться для нашої Францисканської Молоді з 27 по 29 жовтня, мають схожу назву— “Celle di Cortona”, тобто Земля Кортони. Це час, в якому молоді люди матимуть можливість зануритися в атмосферу, наповнену Божими планами, які промовлятимуть через тишу, що облагороджує і оновлює почуття, вдалині від світу.

 

Автор: Васильняк Кароліна

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити своє місце в історії