ІІІ Європейський Конгрес ФОС – ФМ

“Хто вірує в Мене, як каже Писання, то ріки живої води з нутра його потечуть.” (Йоана 7, 38)

Приїзд

Перший день 3-го європейського конгресу ФОС та ФМ пройшов дуже швидко. 126 учасників з 23 країн приїхали в Каунас, Литва. Відкриття конгресу відбулось під час Євхаристії, яка очолювалась архієпископом Каунасу Ліонгінасу Вірбалас в Кафедральній Базиліці. Після чого відбувався “Вечір Націй”. Кожна країна презентувала коротке відео та традиційне блюдо. Це момент ознайомлення з культурою наших братів та сестер з різних країн Європи.

Привіт із Литви)
День Перший, перша зустріч

Другий день конгресу був присвяченний слуханню Слова Божого через конференції. Одна з яких мала назву ” Хто вірить в Мене з нутра того потечуть ріки живої води”, яку проголошував Генеральний духовний асистент МР(Міжнародної Ради) ФОС брат Альфред Парабамкту OFM Conv та іншу лекцію “Прийди, Святий Духу, прийди!”, яку розповідав доктор наук Бенас Влерікіус.
Опісля всіх учасників поділили на маленькі групки, де всі мали можливість дати свідоцтво про свої стосунки зі Св. Духом, а також поділитись досвідом життя у своїх спільнотах. Після Євхаристії відбулась молитва прослави, на якій також учасники просили пробачення за всі ситуації в яких ми не жили згідно з францисканським покликанням.

Тіборг Каузер, Старший МР ФОС та Андреа Одак, відповідальна за ФМ світу
Групове фото перед Базилікою, Каунас

Третій день конгресу був присвячений паломництву до Шилуви – де знаходиться санктуарій Марії Матері Бога. Там відбулось об’явлення Діви Марії, перше в Європі. Це дуже особливе місце для литовців та паломників.
Ми прийняли участь в Євхаристії та почули конференцію-свідоцтво від бр. Антанаса Блюзаса OFM (духовний асистент НР(Національної Ради) ФОС в Литві) та його рідного брата, теж священника, Гінтараса Блюзаса OFS. Шилува – рідне місто для обох братів.
В обід відбулось паломництво на “пагорб хрестів” – місце де паломники встановлюють хрести в знак відвідин цього місця, згідно місцевої традиції. Там також є встановлений особливий хрест Європейської Францисканської сім’ї. Довгий день закінчився в місті Кретинга, де на нічліг паломників прийняли місцеві парафіяни.

Біля гори хрестів
Гора хрестів
Паломництво до Шилуви
Шилува, загальне фото

Четвертий день конгресу був присвячений служінням. День розпочався в жіночому монастирі св. Клари в місті Кретинга, де учасники мали ранкову молитву разом із сестрами кларисками. Пізніше всіх поділили на менші групки, кожна з якої мала своє служіння, яке попередньо за власним бажанням кожен собі обрав. З них:
– Відвідини будинку для людей літнього віку та з обмеженими можливостями
– Реабілітаційний центр хворих на рак
– Будинок дітей сиріт
– Відвідини дітей з синдромом аутиста
– Служіння в сестер-калькуток (Сестри Матері Терези)
– Реабілітаційний центр для залежних від алкоголю чи наркотиків

Служіння у сестер-калькуток


Також в вільний час цього дня ми мали змогу піти на відпочинок до Балтійського моря.

Відпочинок на Балтійському морі

Ввечері після св. Меси відбулась “францисканська фієста”. Різні країни представляли свій національний одяг, пісні або запальні танці. Ця вечірня програма була відкрита для всіх парафіян цього міста.

Вечір “фієсти”
Францисканська фієста

П’ятий день. В п’ятницю 5-го дня ми були зосереджені на споглядані Хреста Ісуса Христа та проголошені нашої віри під час вечірньої Євангелізації. Залишивши місто Кретинга ми вирушили в місто Жемайтія-Кальварія, де відбулась Євхаристія після якої ми вирушили в Хресну дорогу, яка була особлива тим, що мала замість звичайних 14 стоянь – 21 і шляхом в 7 км.
Цього ж дня ми повернулися в Каунас, де готувались до Євангелізації на головній площі міста. Для цього був спеціально підготовлений танець флеш-моб, після якого ми запрошували всіх людей до Базиліки. Там відбувався вечір прослави та свідоцтва деяких братів та сестер.

Хресна Дорога
Вечір Євангелізації розпочався грозою)
Вечір Євангелізації та Адорації

Шостий день – субота. Ми відвідали Вільнюс – місто милосердя і столиця Литви. День розпочався зі св. Меси у храмі Божого милосердя, м. Вільнюс. Там також знаходиться оригінал відомого образу Ісуса милосердного, намальований св. Фаустиною, перший його варіант. Усіх учасників було розділено на менші групи, щоб відвідати найвизначніші місця Вільнюса серед яких були – Храми, Санктуарії, музей окупації, гора “трьох хрестів” та жіночий монастир в якому жила сестра Фаустина Ковальська, коли у неї були видіння з Ісусом.
День продовжується поїздкою до стародавньої столиці Литви – Таракай. Ми молилися Францисканською Коронкою Семи Радостей перед чудотворним образом Матері Божої – покровительки Литви. День завершився смачним барбекю та веселими танцями.

Прогулянка по Вільнюсу, Марія Мати Милосердя
Вигляд на Вільнюс
Санктуарій Божого Милосердня, Вільнюс

Сьомий день – це був останній день 3-го європейського конгресу OFS and YouFra.
Після ранкової молитви та сніданку учасники зібрались на панельну сесію для обговорення важливих питань, одне з яких було – вирішити де буде відбуватись наступний європейський конгрес, а також оголосити суму коштів зібраних братерств на соціальну програму “Well4Africa”.

Братерствами зібрано – 38.022€ для реалізації проекту “Колодязь для Африки”. Збір коштів також продовжуватиметься після закінчення конгресу.
Щодо наступного місця проведення, було чотири країни які мають законопроект для організації наступного з’їзду : Іспанія, Хорватія, Польща, Словенія. Більшістю голосів було вирішено, що наступний конгрес відбудеться в Іспанії.
Конгрес був офіційно закритий на святкуванні спільної Євхаристії, яку очолював єпископ бр. Панерезис OFM.

Духовні асистенти ФОС-ФМ зі всього світу
Конгрес закінчувався також і танцями)
Закінчення конгресу. Фото на пам’ять


Тим часом ікона Матері Цариці Францисканської сім’ї, яка була присутня з нами під час усього конгресу, далі прямує паломництвом, цього разу в Україну!

Учасники залишили Каунас, проте залишились неймовірні спогади та нові знайомства з братами та сестрами у Христі!!!

Автор: Жарковська Марина

Фото організаторів та фото української екіпи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.