Естафета “Вогню”

Річ, про яку буде йти далі мова, в Католицькій Церкві відома ще з часів зародження християнства, як такого. Молитва, котрою молилися мільярди людей протягом цілої історії …..

 

 

 

“Розарій”

 

Перш за все, Розарій – це форма усної молитви і роздуму над Таємницями життя Христа і Його Матері. Ця молитва зазвичай здійснюється за допомогою чоток або по іншому вервиці. Хоча вервиця і стала невід’ємною частиною Розарія, не є його основою. За давніми згадками монахів ІІІ століття, був спосіб для читання молитовного правила для монахів, не вмівших рахувати – їм давалась мотузка, на котрій вони нав’язували по вузлику після кожного прочитання молитви. Цей молитовний спосіб, “молитви на чотках”, використовують в багатьох молитвах, різні конфесії християн. Наприклад, в ІХ столітті монахи молилися на чотках 150 псалмів, а православні мають свою відому молитву “Ліствиця” (Лествица). Форми ж цих чоток також бувають різними. Зазвичай це нитка, шнурок із нанизаними більшими й меншими перлами, зернами, коралами чи іншими атрибутами. Слово «чотки» походить від дав.-рус. “чьсти” – «читати», «лічити».

 

 Католицька вервиця

 

За часів переслідування католиків в Англії та Ірландії з 1540 по 1731рр. за носіння католицької атрибутики можна було отримати серйозне покарання. Внаслідок цього, з’являлися компактні, приховані форми вервиць, такі як “ірландський розарій” і “кільце-розарій” для прихованого носіння.

 

Кільце-Розарій

 

Але повернемося до самої молитви. Розарій (лат. rosarium – “сад троянд”) – молитва котра підтримує і надихає, є зверненням до самої Богородиці Діви Марії, про її заступництво. Як згадувалось, в центрі цієї молитви є, насамперед, роздуми над важливими подіями з життя Ісуса та Марії. Заглиблюючись в ці спогади, ми мимоволі самі стаємо учасниками тієї таємниці, про котру роздумуємо і молимось. Тому, Церква заохочує нас до цієї молитви і дарує засвідчення про обіцяні ласки від цієї молитви.

 

Розарій в природі

 

Весь Розарій охоплює 20 подій, або “таємниць”, з яких 5 радісних – з дитинства Ісуса Христа, 5 світлих, введених Папою Йоаном Павлом II, 5 скорботних, – що відносяться до страждань Ісуса і Його смерті, і 5 славних – що нагадують про вічну славу Ісуса і Марії на небесах.

За традицією, радісні таємниці читаються в понеділок і суботу, скорботні – у вівторок і п’ятницю, світлі – в четвер, славні – в середу і неділю. Здійснюється хресне знамення, читається “Вірую в Бога Отця…”. Потім береться перша намистина і читається “Отче наш”. На трьох наступних – три рази “Радуйся, Маріє” (для помноження віри, надії і любові). Після цього – “Слава Отцю…”. Ці молитви складають вступ Розарію. Після цього оголошується назва частини і першої таємниці. На великій намистинці читається “Отче наш”, на маленьких – 10 “Радуйся Маріє”. В кінці кожної таємниці вимовляється “Слава Отцю…”.

В Церкві також існують різні способи молитись Розарієм. Її можна почути співаною під акомпанемент гітари, з наших радіоприймачів та телевізорів. Наша спільнота також намагається підтримувати вогонь цієї молитви, але в свій “молодіжний спосіб”. Ми хочемо молитись за нас, наші сім’ї, велику Францисканську Родину та Україну, просячи про заступництво нашої Матері на Небесах – Марії перед її Сином. Цей спосіб виглядає просто: “Помолившись одну таємницю Розарію, наступну передай іншому”. Ось так це виглядає наочно:

 

Естафета “Вогню”

 

Тому, тих, хто би прагнув залучитись до цієї молитви може доєднуватись до нашої групки у Viber за номерами поданими на контактних сторінках, створювати також свої та поширювати пости в соцмережах з хештегом #МолитваДляНаступного.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити своє місце в історії