Greccio 2019. Новий Рік “по-францисканському”

Святкування Нового року – це чудовий час. Як його можна зробити ще кращим? Провести його разом зі спільнотою, а після – взяти участь у щорічних реколекціях під назвою «Greccio». Францисканська Молодь залишається вірна своїм традиціям й уже впродовж багатьох років святкує Новий рік разом із реколекціями «Grecсio» у м. Старокостянтинів, Хмельницької області. Завдяки Божій опіці, цього року нас було ще більше, ніж усі попередні роки, приблизно 67 учасників.

Як зазвичай, цей благословенний час починається з кропіткої підготовки до святкування Нового року і самого святкування, яке цьогоріч було іще особливішим і ще святковішим. Як завжди цей рік наша спільнота розпочала від спільної Євхаристії. Ось так під бій курантів о 00-00 2019 Року Господнього вийшла святкова процесія. Це був час подяки Богу за прожитий рік, події котрі нас оточували та близьких нам людей. Далі, завдяки старанням Львівської ФМ, була проведена новорічна вечірка у тропічному стилі – «Tropical party». Прекрасні декорації, веселі люди й новорічна музика створили неповторну атмосферу свята, якою пройнявся кожен присутній. То була неперевершена вечірка, веселе святкування було чудово доповнене цікавими конкурсами, як от тропічний танець лімбо, який став випробуванням на гнучкість для усіх охочих, або фотоквест у якому кожен мав можливість проявити свою креативність і виграти корисний приз – до речі, теж у стилі тропіків! Наступного дня, 1 січня, ми потроху почали переходити від святкування до зосередженого переживання реколекцій. Увечері, після традиційних для Францисканської  Молоді “колядок біля ялинки” й прогулянки по місту, ми «увійшли» у час реколекцій.

New Year Party

Неочікувано для багатьох, темою реколекцій виявився Старий Завіт, й не меншою несподіванкою стало те, наскільки така розгорнута і складна  тема може бути цікавою й зрозумілою. Уся інформація подавалась якомога доступнішим способом, включаючи добре збудовані конференції, інтерактивні завдання й праці у групах. Такий підхід дозволив багатьом учасникам по-новому відкрити й переосмислити уже знайомі частини Святого Письма.

Біля ялинки

Під час проведення, велику увагу звертали на традиції й звичаї єврейського народу, який вибрав Бог, аби через нього дати світу Спасителя – Свого Сина. Ізраїль можна назвати першоджерелом християнства, адже Старий Завіт, за яким жив вибраний народ, став фундаментом для закладення Нового завіту, на якому ґрунтується християнство. Старий Завіт є невід’ємною частиною християнської віри, адже неможливо правильно розуміти Новий Завіт й при цьому ігнорувати минуле.

Слухаємо уважно!

В учасників реколекцій була можливість зосередитись на поступовому ознайомлені з усіма книгами Старого Завіту, починаючи від Тори – П’ятикнижжя Мойсея – і закінчуючи книгами пророків й родоводом Ісуса.

Знайомлячись із п’ятикнижжям Мойсея, звертали увагу на проекцію історії вибраного народу на власне життя, адже у кожного є своє єгипетське рабство й кожен має свого Мойсея, через якого Бог виводить нас із занепаду. Варто лише глибше зосередитись на своїй історії життя, на дію Бога у ньому, й події книги «Вихід» почнуть співпадати із етапами власного життя.

При глибшому знайомстві із побутом вибраного народу не оминали увагою й особливості Іудаїзму, наприклад: принципи адаптації Старого Завіту до сучасних умов, спосіб проведення й атрибути молитви тощо.

Незважаючи на таку значну кількість людей, панувала, як завжди у нашій спільноті, родинна атмосфера. А ті, кому така велика родина ускладнювала особисте переживання реколекцій, завжди могли відвести душу й поділитись наболілим в затишку зустрічей у маленьких групках, так званих «фратерках» ( fraternitas – італ. братерство). Час ділень у таких фратерках був одним із найбільш торкаючих, від багатьох учасників можна було чути, що саме ділення інших учасників доторкнуло їх найбільше, адже неможливо залишатись байдужим, коли чуєш про такі сильні пережиття вражаючої дії Бога у житті інших.

Завдяки узагальнюючому й креативному підході до подачі такої великої й заплутаної теми як Старий Завіт, у багатьох учасників сформувалась хоч і поверхнева, проте повна й стійка система знань про Старий Завіт, історію Вибраного народу та про Святе Письмо загалом. Для багатьох це стало можливістю подивитись під іншим кутом на, здавалось би, уже знайомі їм книги Старого Завіту й простежити історію спасіння: від первородного гріха й аж до народження Спасителя.

Час поїсти!

Цей час був неймовірно плідними, судячи з загального ділення – байдужих не залишилось. Для деяких, реколекції стали знайомством із Старим Завітом й показали дорогу до правильного розуміння Біблії. Декотрим, завдяки заглибленню в власну історію, відкрились очі на дію Бога у своєму житті. Деяким реколекції дали змогу усвідомити цінність інших людей у власному житті. Для декотрих реколекції принесли можливість прийняти свою дуже непросту історію життя. Деяким цей час показав істинне значення певних подій у житті й дав шанс краще зрозуміти свою цінність у Божих очах…

Пам’ятаймо про Нього!

Плоди цих реколекцій можна перераховувати дуже довго, усі від них щось зачерпнули, а деякі, по їхніх словах, вийшли звідти новими людьми. Тож дяка Богу за цей благословенний час.

Автор: Кулик Юрій, Львівська ФМ

Більше фото!!!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити своє місце в історії