Як святкувати Новий Рік християнину?

Велика кількість країн в усьому світі з 31 грудня на 1 січня святкують одне з зимових свят – Новий Рік. На превеликий жаль, це свято на сьогоднішній день має в собі мало християнського змісту. До простої людини з-зовні надходять різноманітні спокуси, бажання  нарешті «добряче відпочити»: безмежна кількість алкоголю, купи смачної, але такої шкідливої їжі – все це для заповнення внутрішньої душевної пустоти. Не дивлячись на це,  церква зовсім не забороняє святкування Нового Року, а навпаки – заохочує святкувати його у християнському дусі.

Хочеться зауважити, що Різдво Христове для християн є безумовно більш важливим святом, ніж Новий Рік, адже ми вітаємо Сина Божого, який у Своїй величній любові й покірності, принизився, прийшовши на землю і народившись від Діви, для того, щоб врятувати свій грішний люд. Тому святкування Нового Року ніяк не повинно затьмарювати святкування Різдва.

Ватиканська ялинка

Одразу в голові виникає питання: «Як же тоді має виглядати свято Нового Року?». Взірцем для наслідування є святкування церкви, а точніше, святкування у її лоні. Тому для розширення кругозору у сфері свят, ми вирішили взяти інтерв’ю в одного з духовних осіб, а саме, настоятеля парафії Св. Йосифа у м. Дніпро, брата Марека Лісовського.

-Брате, які ви маєте плани у новорічну ніч? Як саме збираєтесь святкувати?

-На 11-ту годину ночі я відправлю службу Божу, після неї  разом з іншими братами і сестрами ми підемо дивитися всі ці різні «Новорічні вогні», які будуть відбуватися у нашому місті, а потім я поїду додому і ляжу спати. Тобто, я не буду якось урочисто святкувати цього часу.

-А які особливості  святкування є у  католицькій церкві? Саме у нашій парафії або у інших ?

-Деякі парафії після нічної служби роблять спільне з прихожанами святкування або ніч зосередження, також спільноти, прагнучи святкувати вкупі, збираються разом у костелі або навіть у когось вдома, влаштовують різноманітні розваги. Саме для мене є особливо важливим навчити святкувати молодь, якось зорганізувати її. Адже, саме в цей святковий час є найбільше спокус пов’язаних з алкоголем чи навіть, не дай Боже, наркотиками і це стосується не тільки молодих, але й дорослих.

-А які рекомендації ви можете дати щодо святкування? Як найкраще це зробити?

-Дивним є те, що люди часто святкують в такий спосіб, що намагаються заглушити себе, заглушити свою свідомість. Я рекомендую святкувати якнайбільш свідомо, дякуючи Богові за прожитий рік, за  зміни, за дар життя, за щастя, радість, за різноманітні складнощі й випробування, і також з надією, що Бог і надалі в цьому прийдешньому році буде провадити й допомагати. Ще, я заохочую всіх і теж сам намагаюся, щоб на кінець року зробити такий  підсумок, яким був цей рік. Роздумувати над усім, що відбулося: на скільки всі ці події були пережиті разом з Богом, чи я щось взагалі зрозумів, що мені хотів сказати Бог через них, тобто, такий собі іспит совісті але за  цілий рік. Також необхідно подумати, що хотів би змінити у цьому році, можна ці прагнення записати, і потім, якщо доживемо до наступного року, то подивитися, чи вдалося щось змінити.

Брат Марек Лісовський OFM Cap

 

Відповідно, як святкувати Новий Рік вирішувати лише вам, а Церква рекомендує святкувати його разом з Богом і щирою вдячністю Йому за ще один прожитий рік вашого життя.

 

 

Автор: Богдана Верщака

 

Ще є час подякувати Богу)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити своє місце в історії