Духовна зустріч “Fraternitas”

2019 рік став благословенним на різні події, у яких брала участь Францисканська Молодь. З ініціативи ТНР (Тимчасової Національної Ради) 22-24 листопада вперше відбулась духовна зустріч “Fraternitas” для місцевих Рад ФМ в Україні та активних учасників всіх спільнот.
З’їзд відбувся на Вінницьких Хуторах, де в домі Отця гостей прийняли Сестри Служебниці Непорочної Діви Марії.

Серед усіх запрошених мали змогу брати участь 26 осіб: усі Радні ФМ (Старший, Заступник, Форматор, Секретар, Скарбник), національний Братерський аніматор – Катерина Байдацька, національний Духовний асистент – OFM Cap брат Сергій Воронюк, а також, особи, які беруть активну участь в житті спільноти.
Дорогими гостями цієї події були й представники молодіжної спільноти ФраМ (Францисканська Молодь).
У п’ятницю ввечері, після спільної вечері та привітань, відбулась Євхаристія, яка стала введенням до Капітулу та Господнім благословенням на цей час. Пізніше настала частина знайомства, на якій кожен ділився своєю мрією щодо спільноти. Під час цієї зустрічі ФМ та ФраМ ще мали змогу детальніше розповісти про свою діяльність.


Учасники також задавали різні питання один одному як про формацію, так і про життя й функціонування спільнот загалом. Наступного дня відбувались спільні Молебні, катехези, конференції. «Моє служіння та роль у спільноті» – тема, яка звучала протягом того часу. Кожен міг стати в правді перед собою, зазирнути у глибини своєї душі й запитати: «Як я живу в спільноті?», «Яке я маю служіння?», «Чому я це роблю?», «Чи хочу я це робити?», «Чого я прагну?».


На панельній дискусії учасники озвучували проблеми Національній Раді ФМ, відбувалось обговорення та спроби розв’язання. У тому часі стало зрозуміло, що питань не мало і що дійсно варто робити подібні зібрання.
Кінець дня був подарунком. Всі могли об’єднатись у веселих танцях, іграх, взяти для себе щось на замітку й врешті-решт отримати задоволення від кінофільму.
Неділя ж поставила три крапки… Цікавим способом кожен поділився тим, як він бачить спільноту, які зустрічі та заходи проводяться на спільнотах, що можна ще додати до них. Усі ділення протягом Капітулу стали безцінним даром, запалом до дій. Кожен міг зафіксувати для себе щось потрібне.


«Fraternitas» не був би таким теплим і приємним, якби не турбота братів і сестер на кухні. Члени вінницької спільноти ФМ присвятили всій час і любов учасникам, готуючи найсмачніші страви, за що величезна їм подяка!
Безперечно, цей Капітул лишив слід у серцях учасників, познайомив дві спільноти ФраМ та ФМ, які горять однією ідеєю, став темою для роздумів та стимулом до дій в майбутньому. Богу подяка за можливість проведення цієї зустрічі. А, можливо, згодом і не однієї.
Хто зна?)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.