New Year & Greccio 2020

Як можна зустрічати Новий Рік? Олів’є, шампанське, привітання Президента – класика. Звісно ж, ФМ – це не про стандарти, у нас свій рецепт ідеального святкування.

Нам не сидиться на місці і цього разу. Як і завжди, ми святкували Новий рік в Староконстянтинові в монастирі братів Капуцинів парафії Йоана Христителя, де нас гостинно приймала спільнота @fm.starkon.

“Людині, яка вперше (а, можливо, і не вперше) поїде на святкування Нового року з Францисканською молоддю, певно, буде цікаво дізнатись, як відбувається ця подія. Мені, от, було цікаво:) Я взагалі не мала уявлення про те, як це виглядатиме.
Перше, що сподобалось, — підготовка перед початком святкування. Вже точно знаю, що не зостанешся без роботи. Але, як на мене, це класно робити щось разом: будь то нарізання овочів, прикрашання залу чи просто моральна підтримка (інколи потребує найбільших зусиль!!).
Перлиною вечора була тематика — Святі. Учасники повинні були обратисвятого, в образі якого вони хочуть прийти. На жаль, не всі приміряли на себе роль святого, проте ті особливі, які знайшли натхнення й сили, зробили цей вечір насправді особливим!
Спільне пережиття Літургії в часі з 2019 на 2020 рік, напевне, було найважливішим пунктом програми. Для мене саме ця частина святкування стала найціннішим спогадом за вечір.
Спів колядок, робота та відпочинок — це все впроваджувало нас, Францисканську родину, у новий 2020 рік. “

Дар’я Порошинська

Після святкування традиційно маємо по плану реколекції Greccio. Різдвяна атмосфера є незмінним атрибутом зимових реколекцій, і цього року до нас вирішили доєднатися 80 осіб. Кількість міст, із яких приїжджають учасники, з кожним разом збільшується, як і наша радість щодо цього.

На реколекціях ми детально вивчали Новий завіт. Глибоко прожити його допомогали нам бр. Сергій Воронюк OFM Cap, бр. Ігор Мулярський OFM Cap, бр. Марек Лісовский OFM Cap, бр. Антон Підгорний OFM Cap та брат Павло Одуй OFM Conv. Ми їм завдячуємо за таку важливу для нас присутність, духовне провадження та дружбу!
Теоретичне підґрунтя ми отримували із катехез та конференцій, які проводили для нас як духовні асистенти, так і Старший ТНР ФМ (Тимчасова Національна Рада ФМ) Даліщинський Сергій, член спільноти ФМ Руслан Матвапаєв та сестра Беата зі Згромадження Сестер Найсвятішої Родини з Назарету, що в Києві. Візуалізувати інформацію нам допомагали тематичні фільми й презентації, а отримане ми закріпилипрацею в групах. Не обійшлось і без медитації слова Божого й заглиблення в його зміст.
Також велика увага приділялась апостолам і цьогорічне Grecсіo стало чудовою можливістю познайомитись із кількома.
…”Особисто мене найбільше доторкнуло переживання Євхаристії. Думаю, я була справді близько живого Ісуса. Ми всі стояли дуже близько вівтаря, тому, певно, я так реально занурювалась у те, що відбувалось на вівтарі. Я вірила. Бачила, хоч і духовними очима, як хліб стає тілом. Це щось неймовірне… Так тихо приходить Любов… У цьому шумному та дуууже швидкому світі це неабияка цінність, і її так легко незауважити. Ця Любов дуже часто є некоханою і, на жаль, у моєму житті також …” Марина Жарковська.
…”мене найбільше доторкала скрутація (це своєрідний спосіб роздумів над Словом Бога). Це виглядало наче переписка у вайбері. Так, так. Саме таким чином. Його слово мене надихало й вело до діалогу з Ним. З Ісусом, як з Другом…” Сергій Даліщинський.
Знаємо, що багато хто хотів би залишити тут свій коментар. Є за що дякувати Богу, бо Він насправді Добрий.
Слава тобі, Господи Ісусе Христе, що знову скликаєш стількох своїх учнів на францисканських реколекціях Greccio. Ми багато чого досвідчили, зачерпнули не мало науки, слухали, розважали, ділились, танцювали, їли, молились, спали… але, насамперед, Ти покликав нас, щоб дарувати свою присутність та Любов. Хай Дух Святий помножує у нас свої Дари та вчинить нас здатними завжди приймати Твою Любов і йти за Тобою вірно й відважно. Амінь.

Марина Жарковська

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.