Ми пережили чергові реколекції «Greccio»

Хоча ці реколекції організовуються кожного року, але за змістом і наповненням – це щоразу інші реколекції. Спільною залишається лише назва, тематика Різдва ну і розглядання прикладу св. Франциска зі всіх сторін.

Назва події «Greccio» походить від містечка в Італії, котре стало відомим серед францисканців тим, що там св. Франциск вперше зробив вертеп з живими тваринами, можна сказати, «винайшов» його. Від цього – різдвяне наповнення реколекцій.

Зокрема, цьогоріч акцент був на таємниці втілення з поглибленням на пережитті Різдва св. Франциском.

Оскільки ці реколекції проводилися вже в кінці січня (зазвичай «Greccio» організовується одразу після Нового року), то різдвяних декорацій, як-от ялинок, гірлянд і подібного, було мінімум. Це може видатись, як перешкода для пережиття різдвяних реколекцій, проте, як підмітили деякі спікери, «значно менше відволікає від головного» .

Крім того, у порівнянні з минулими «Greccio», цього року реколекції не проводилися разом зі святкуванням Нового року, що також вносить свої корективи на пережиття.

Серед іншого, традиція прежиття «Greccio» разом спільнотою ФраМ продовжується. Ми завжди раді гостям зі спільною харизмою. Віримо, що це виллється у велику співпрацю і єдність між нашими спільнотами.

Цього року, коли вся Україна страждає і коли кожному важко, спільнота хоче продовжувати жити. Виразом цього прагнення й стали реколекції «Greccio-2023», на які кожен з учасників приїхав попри свої труднощі, але зі спільним, великим бажанням знайти Бога і будувати спільноту разом.

Автор: Юрій Кулик (ФМ Львів)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.