Реколекції Greccio і святкування Нового року Францисканської Молоді

Від 1 до 5 січня спільнота Францисканської Молоді (ФМ) пережила чергове «Greccio» — зимові реколекції з формації ФМ, що відбуваються одразу після традиційного святкування Нового року.

Чому ці дві події разом? Зустрічати Новий рік у спільноті — це добра традиція, якої вже довгий час тримається ФМ. На таку подію з’їжджається Францисканська Молодь з усієї України, то чому в цілях економії не провести одразу й реколекції, котрі мали б відбутись десь у цьому часі? Саме так вирішила спільнота на першому «Greccio» у далекому 2012-му. Відтоді ці дві події для ФМ сприймаються як одна.


«Greccio» — звідки така назва? Уся формація ФМ, включно з реколекціями, розбудована у світлі життя святого Франциска. Такі періоди духовного відновлення мають назви певних місцевостей, що тісно пов’язані з діянням нашого покровителя. У італійській місцевості Ґреччо святий Франциск Ассізький уперше організував, можна сказати «винайшов», вертеп. Звідти й походить активне використання цієї назви та різдвяної тематики на реколекціях.


На цьогорічному «Greccio» йшлось про історію Церкви. Говорилось про все: починаючи від подій описаних у Діяннях апостолів і закінчуючи ІІ Ватиканським Собором та історією сучасної Церкви. Особливо зосереджувалась увага на темних сторінках її життя: період розколу, реформації, інквізиції та час хрестових походів. Немає повністю однозначних подій, і кожне, здавалось би, помилкове рішення має свої причини й непрості обставини.


Називаючи себе християнином, варто знати історію Церкви й вміти вести дискусію, щоб зберігати свої цінності та захищати християнський погляд на події. Це була мета історично-теоретичної складової реколекцій. Структура конференцій розбудована у такий спосіб, щоб пояснити, що в історії Церкви були гріхи, бо за своєю природою вона складається з грішних людей. Не можна заперечувати факти, але й слід пам’ятати, що Церква — це спільнота у якій виховується віра і, незважаючи на великі труднощі, вона зберігає свою Традицію дотепер. Звісно, за такий короткий час неможливо викласти історію, яка тривала більше двох тисяч років. Зовсім не така мета ставилась на початку. Найголовніше у цьому часі було почути голос Бога й зблизитись із Ним, а вже потім побачити Його дію в історії Церкви й зацікавитись нею.


Ці реколекції відзначились дечим особливим. Цьогоріч розділили з нами цей час ФраМ — парафіяльна молодь, яка прагне наслідувати святого Франциска й знаходиться під опікою Братів Менших Францисканців. Спільнота ФМ завжди рада ділитись своїм досвідом і має віру, що ця зустріч стане черговим кроком у дорозі до єдності наших спільнот. Також гостями на реколекціях були сестри зі Згромадження Сестер Капуцинок Найсвятішого Серця Ісуса, які зовсім нещодавно вперше розпочали своє служіння в Україні, а саме в Красилові Хмельницької області.

З новин внутрішньої кухні варто відмітити, що реколекції організовувались новообраною Радою спільноти ФМ. Можна сказати, що вона пройшла своє бойове хрещення.


Реколекції — це час благодаті, адже зараз навіть можливість зібратись разом стає благодаттю. Кожен приїжджає зі своїх причин і попри власні труднощі, але всіх об’єднує спільнота й бажання знайти Бога через неї.


Юра Кулик

Gredo

P.s. Кілька фото та відео на пам’ять)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.