Святкування Silvestr@ та реколекції Greccio. Як це було?

Нещодавно відбулося святкування Нового 2018 року та реколекції під назвою Greccio. 31 грудня наша Францисканська Молодь з усієї України зібралася в м. Старокостянтинів , Хмельницької області. Дякуючи Богу, цього року було більше 60 осіб, які вирішили зустріти початок Нового 2018 року у лоні Церкви!

Зустріч з братами та сестрами виправдала всі очікування: панувала радісна атмосфера і місце, де ми перебували(монастир братів-капуцинів), було наповнене щастям та спокоєм. Нашим завданням було гарно підготуватися до святкування Нового року, тому кожен залучався до праці та служив й не дивно , що результат був неймовірним! На наступний день ми мали прогулянку по місту, після якої почали потрохи входити у благодатній час реколекцій “Greccio”. Метою цих реколекцій було пережити свято Різдва Христового, зануритися в таємницю втілення Бога як людини, як це зробив святий Франциск у 1223 р. в м. Греччо. Для нього народження Ісуса було одним із найбільших проявів любові до людей, коли Господь відкрився всім своїм єством людству і повстав у вигляді дитини, щоб усі мали до нього доступ. Саме тому Франциск вирішив відтворити сцену народження Спасителя, оновлюючи у своєму серці цю містерію знову і знову, та започаткував вертеп, який є складовою Різдва у сучасному світі. Господь показав, що матеріальне становище людей не є для нього важливим, що Він вболіває за чистоту нашого серця та відкритість на Його слово. Насолоджуючись цим видовищем, святий Франциск радів, що зумів передати настрій цієї події і говорив проповідь до людей про Бога, який принизився заради нас, щоб зробити нас щасливими.

Уважно слухаємо =)

Проживаючи цей час реколекцій, ми мали можливість слухати катехези: про тайну приниження Ісуса Христа, про вивищення людської природи, про значення Різдва у житті Франциска, а отже, і у нашому житті, які проводили наші брати-капуцини та аніматори. Також дуже цікавими були різні дискусії на актуальні для молодих людей теми, а одним із найбільш зворушливих елементів реколекцій було ділення по маленьких групках, де кожен міг поділитися своїм досвідом, пережиттями та дією Бога в його житті.

Маленька традиція “Коляда під ялинкою 1 січня”

Ми роздумували про значення та важливість Різдва ,чи насправді у цей час наше серце є відкритим і охочим прийняти щойно народжене Немовля; чи це святкування не є лише традицією, яка пов’язана з дванадцятьма стравами; чи ми готові прийняти Божу любов. У книзі Старого Завіту “ Пісні пісень” зображена розмова двох закоханих, яка є алегоричним образом Бога та Церкви. Ісус Христос освідчується в коханні Церкві, яка є його нареченою. Прохання нареченого: ”Відчини мені, о моя сестро, моя люба!” свідчить про його готовність оберігати серце своєї коханої. Слова молодого є обіцянкою бути вірним до кінця.

Відвідини замку Острозького

Бог нам показує, що готовий робити будь-що, щоб ми почули Його голос, щоб ми відкрилися і повірили Його слову, щоб довіряли і не відхиляли наймогутнішу, найбільш витривалу і найкращу любов, якою Він нас любить від самого початку. З любові до нас, слабких і грішних людей, він уподібнюється до нас, народившись в убогому хліві. Цим самим Він запрошує нас до життя з Ним, безустанно показуючи, що готовий боротися за наші серця до тих пір, поки ми не скажемо Йому так.

 

Більше фотографій за посиланням!

Автор: Васильняк Кароліна

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити своє місце в історії