FranFest. Закулісся

Ми є визволені любов’ю. За нас заплачено велику ціну. Про нас продовжують піклуватись.

Визволення – такою була тема молодіжного християнського фестивалю «FranFest», який проходив у Києві 1-3 березня. Головною метою було усвідомити визволення українського народу та віднайти моменти, які свідчать про божественне втручання в історію країни та нашого життя.

Ідея фестивалю зародилась у середовищі братів капуцинів та Францисканської Молоді: молодіжний євангелізаційний інтеграційний захід нового формату. Для реалізації ідеї було зібрано чудову команду організаторів з Києва, Львова, Вінниці й Старокостянтинова. Усе почалося на зимових реколекціях Greccio, коли запропонували ідею фестивалю, де була майже остаточно сформована «dream team» – команда організаторів. Уже після реколекцій практично кожен із служителів почав думати над реалізацією ідеї та вирішенням потенційних проблем, а ближче до запланованої дати, докладаючи дедалі більше зусиль, переходили від ідей до планів, а від планів до дій.

Отож, музичне оформлення фестивалю готував талановитий Старокостянтинів, Львів взяв на себе місію організувати історичний квест по Києву, а також сприяв поширенню інформації про фестиваль у засобах масової інформації та соціальних мережах. Столиця ж узяла на себе усю організацію фестивалю та недільного брейн-рингу. Вінниця допомагала усюди, де цього потребували. А головним відповідальним, добрим порадником, «батьком» фестивалю був бр. Сергій Воронюк OFM Cap.

Брат Сергій Воронюк OFM Cap

Сам же фестиваль почався у п’ятницю зі знайомства. Отак просто узяти й перезнайомити сотню людей – а саме стільки було на фестивалі – це неабиякий виклик. Тому знайомство відбувалось у форматі представлення організованих груп з Києва, Львова, Вінниці, Дніпра, Старокостянтинова, Шаргорода, та інших міст і містечок України.

Це ще навіть не всі…

Після знайомства була урочиста вступна Меса, якою і відкривався фестиваль. Підчас проповіді бр. Сергій ввів учасників у тему фестивалю й розкрив основні аспекти визволення. І щодня ми черпали сили з Меси.

Закінчувався й починався день на фестивалі доволі незвично: замість звичної для капітулів ФМ літургії години була активна молитва танцем. Від багатьох учасників можна було почути, що цей спосіб молитви неабияк допомагає прокинутись зранку, до того ж, це була ще й непогана ранкова зарядка.

А розминатись було перед чим, адже на ранок суботи був запланований квест по Києву. Команда організаторів зі Львова зуміла створити неймовірно цікаву й насичену програму, яка показала учасникам конкретні моменти в історії України, де Господь втручається і різнобічно визволяє свій народ. Усі учасники, поділені на команди, вирушили о 9:00 на точки квесту, які були розташовані у місцях, пов’язаних із моментами визволення українського народу, як от: пам’ятник Володимиру Великому та подія Хрещення Русі, або будинок профспілок і Революція гідності. По прибутті на кожну із локацій, команда отримувала опис події визволення, пов’язаної із даною місцевістю, цікаве завдання, після виконання якого вони отримували підказку куди рухатись далі. Квест був не тільки цікавим та інтегруючим, а ще й неабияк згрупував учасників й дав їм чудову можливість познайомитись поближче, а для багатьох він став ще й знайомством із столицею. Перші три команди, які за найкоротший час пройшли найбільшу кількість точок, отримали цікаві призи. Квест безумовно дав свої плоди, а після обіду відбулось представлення цих плодів. Кожна команда, підготувала креативну сценку по одній із подій, описаних у квесті.

На фестиваль була також запрошена спеціальний гість: богослов, науковець, письменниця і просто хороший друг молоді – Ірина Сашко, котра є автором єдиної книги в Україні з маріології «Марія – Наставниця Богосяйна», яку, до речі, можна було придбати або виграти на фестивалі. Будучи викладачем й маючи за спиною великий досвід спілкування з молоддю, вона провела чудову конференцію про силу Божого слова й поділилась власним досвідом вражаючої дії Бога у своєму житті та житті ближніх.


Ірина Сашко, по центру

Конференція готувала учасників до вечірньої прослави. Розпочавши молитву танцем, ми поринули у роздуми: «Хто ти, о Господи, а хто я?» Під час молитви було представлено сценку, яка доторкнула не одне серце. Виставлені Пресвяті Дари допомагали усвідомити присутність Бога живого, для якого усі і зібралися, щоб величати і прославляти.

Наступного дня, у неділю, відбувся Брейн-ринг, який став нагодою для кожного проявити свої знання біблійної (і не тільки!) тематики. Запекла боротьба у якій перемагали найшвидші й найкмітливіші. Вітаємо Кукі з перемогою! Участь у ньому міг узяти кожен охочий, потрібно було лише зібрати команду.

Переможці Брейн-рингу команда “Кукі”

Звісно ж, найкмітливіші були нагороджені цінними й корисними призами, серед яких були павер-банки, селфі-палки, книги, солодощі, а також фірмові футболки «FranFest». Після завершальної Меси у неділю – спільне фото та роз’їзд.

Таким був фестиваль цього року. Незважаючи на значну кількість розваг у програмі, головний посил, мабуть, закарбувався кожному: ми є визволені, визволені любов’ю!

Автори: Василюк Вікторія, YouFra Львів
Кулик Юрій, YouFra Львів

Більше фото тут!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити своє місце в історії