Структура

Францисканська Молодь має ієрархічну структуру, подібну до Францисканського Ордену Світських (ФОС).

Основна будівнича одиниця цієї структури – Братерство.
Братерства формуються на трьох різних рівнях: місцевому, регіональному та національному, вони пов’язані між собою та узгоджені один з одним відповідно до Статуту і передбачені в міжнародному контексті.

  Структура ФМ. (Натисніть, щоб збільшити)

Найменша структурна одиниця це місцеве (локальне) братерство.
Місцеве братство це, як правило п’ять молодих осіб, котрі склали Присягу і поновлюють її щороку. При тому за свідоцтво свого існування вони мають спеціальний документ, виданий регіональною/національною Радою ФМ, копія котрого знаходиться в архівах місцевої Ради ФОС. Якщо структур ФМ в країні ще не має, нову спільноту  Францисканської Молоді затверджує Рада ФОС. (“Керівництво для створення нових спільнот ФМ”)

Важливу організаційну роль в житті ФМ відіграють Асамблея і Рада.

Асамблея – має законодавчу і дорадчу владу; на локальному рівні складається з усіх членів, котрі склали Присягу в місцевому братерстві; на регіональному та національному рівні формується Радами цих рівнів.

Рада – орган, який здійснює виконавчу владу, маючи на меті оживлення братерства та представляє його на вищому рівні. Оновлюється кожні два-три роки згідно Статуту під час виборчого Капітулу. Членами Ради можуть бути лише ті молоді особи, котрі склали Присягу ФМ. До складу Ради входять:

  • Старший (в Європі – президент),
  • Заступник старшого (віце-президент)
  • Форматор (особа, котра відповідає за формацію всередині спільноти)
  • Змінне число радників (також визначає Статут)

 

 

Взаємодія всередині братерства

 

Кожному братерству товаришують дві особи:

  • Духовний асистент – монах або священик з І-го ордену, який дбає про духовне зростання молодих людей і допомагає зберігати вірність харизмі.
  • Братерський аніматор – представник від спільноти ФОС, до котрої належить молодіжне братерство, котрий стає постійно присутнім в житті спільноти ФМ і забезпечує комунікацію з ФОС, та насамперед, стає для них джерелом досвіду власного життя.

Конституція ФОС передбачає братерську анімацію ФМ і присутність представника ФОС (делегат) в Радах ФМ на всіх рівнях. Звичайно, хоч і не обов’язково, що делегат ФОС в Раді ФМ може бути також Братерським аніматором.  («Підручник асистенції ФОС та ФМ», розділ V, 3.4.3)

Духовний асистент і делегат від ФОС автоматично стають членами Ради братерства ФМ на відповідному рівні (місцевий/ регіональний/ національний) з правом голосу.

У свою чергу Рада ФМ призначує молоду особу, котра склала Присягу ФМ, до складу Ради ФОС відповідного рівня. Ця особа має право голосу в Раді ФОС в тому разі, якщо вона склала Обітницю у ФОС. Таким чином молода особа може одночасно належати до двох спільнот – ФМ та ФОС. Принаймні два члени Національної Ради ФМ, мають бути світськими францисканцями, які вже склали Обітниці у ФОС. («Генеральна Конституція ФОС», ст. 97)

Спільноти ФОС своїми активними ініціативами сприяють зростанню покликань до ФМ; вони повинні піклуватись про життєздатність та поширення спільнот ФМ та провадити їх на шляху гуманного та духовного зростання, пропонуючи відповідні види діяльності та змістовні матеріали.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.