III Європейський Конгрес ФОС – ФМ

Ви готові до зустрічі?

Ми з радістю повідомляємо, що 3-й Європейський конгрес ФОС та ФМ відбудеться у Каунасі, Литві, з 20 по 26 серпня 2018 року.

Подія пройде під гаслом:

"Хто вірує в Мене, як каже Писання, то ріки живої води з нутра його потечуть." (Йоана 7, 38)

Історія

Ми вже відзначали два спільних конгреси ФОС та ФМ у Європі. Перший Європейський конгрес ФОС та ФМ відбувся у м. Лізьє, Франція, у 2012 році. До цього Францисканська Молодь мала власні з'їзди. Другий Європейський конгрес ФОС та ФМ відбувся в 2015 році в Мостарі, Боснія і Герцеговина.

Тепер ми раді повідомити, що 3-й Європейський конгрес ФОС та ФМ відбудеться у Каунасі, Литва, з 20 по 26 серпня 2018 року. Це буде Другий раз, коли Міжнародна Президія ФОС довіряє францисканській сім'ї Литви провести світову подію. Ми все ще зберігаємо чудові спогади про 5-й Європейський Конгрес ФМ "Через мучеництво до воскресіння", який відбувся в Литві в 2009 році.

Тема

Гасло 3-го Європейського конгресу ФОС та ФМ було взято з Євангелія від Йоана: "Хто вірує в Мене, ріки води живої з нього потечуть" (Йоана 7,38). Улюблені брати та сестри францисканської родини, яка наша нинішня найбільша потреба і бажання? Так само, як наш Серафимський Отець, святий Франциск, який сказав своїм братам у Його Регулі: "А понад усе, вони повинні прагнути Духа Господнього та Його святих дій", ми переконані, що Святий Дух є єдиною відповіддю до всіх проблем, з якими стикається францисканська родина. Ми дійсно віримо, що цей Конгрес може стати справжнім духовним оновленням європейських національних братерств ФОС та ФМ - справжньою новою П'ятидесятницею.

Veni Sancte Spiritus!

Францисканська родина, а також вся Католицька Церква в Європі стикається з фундаментальною кризою віри, тому сильні місцеві громади, такі як братерства ФОС та ФМ, мають життєво важливе значення. Європейська францисканська родина повинна відновити свою прихильність до місії, наданої святому Франциску Асизькому: «Іди і відбудуй Мій дім, який, як бачиш, є в руїні». Сьогодні ми повинні дати справжнє свідчення світові про наше єднання з Католицькою Церквою: як ми свідчимо (martyria), святкуємо (liturgia) і служимо (diakonia). Головним наміром Конгресу є залучення учасників, які є європейськими католицькими лідерами, до досвіду справжнього духовного оновлення, проголошення віри та праці в любові. Ми сподіваємось, що цей досвід спонукає всі європейські братерства ФОС та ФМ об'єднатись та взяти на себе зобов'язання до інтенсивного молитовного життя, щоденного навернення, проголошення Євангелії  та активного соціального служіння в суспільстві.

Інші цілі Конгресу - відзначити 40-ву річницю  Регули Францисканського Ордену Світських, свідчити про єдність францисканської родини, обмін життям і досвідом братерств ФОС та ФМ та усвідомлення францисканського покликання, що веде до конкретних вчинків. Конгрес також зосередиться на екологічних проблемах та солідарності з бідними. Ми заохотимо європейські ФОС та ФМ національні братерства до організування збору коштів для  необхідної суми для буріння свердловини в Африці. Братерства ФОС та ФМ всіх рівнів будуть запрошені внести свій внесок у цю соціальну акцію.

Гімн

Тут ви знайдете правила конкурсу для гімну 3-го Європейського Конгресу ФОС та ФМ. Будь ласка, поділіться ним із усіма музикантами у вашій Національній Спільноті. Пісні для Конкурсу Гімну повинні бути подані до 15 січня 2018 року.

Логотип

Логотип 3-го Європейського конгресу ФОС та ФМ з'явиться найближчим часом.

Програма

У 2018 році Литва святкує 100-річчя відродження держави. 16 лютого 1918 року - найважливіша дата в історії Литви, коли була створена незалежна демократично керована сучасна громадянська держава. Ця дата подібна до мосту між колишньою Литвою 1253 року та новою незалежною Литвою, відновленою в 1990 році. Тому ж 2018 року є приурочено 300-річчя Троїцької Богоматері (захисниця Литви). Литовська францисканська родина буде ділитися вірою литовського народу та традиціями народного благочестя з їхніми міжнародними гостями.

Третій Європейський Конгрес ФОС та ФМ пройде в різних місцях Литви: Каунас, Силува, Долина Хрестів, Кретинга, Голомедська Голгофа, столиця Вільнюс, Тракай та ін. Основними напрямками програми буде щоденна Євхаристія, час для молитви та богослужіння, конференції та робочі групи, Вечір Націй, освячення Хреста Європейської Францисканської Родини, Хресна дорога, соціальна служба, місії з євангелізації та відвідування визначних пам'яток у Вільнюсі, місті Божественного Милосердя. Учасники Конгресу також відвідають основні Марійні святині Литви: Храм Божої Матері Силуви, який є місцем одного з перших Марійних об'явлень у Європі; Ворота Світанку, які розташовані над східною старовинною стіною Вільнюса; Храм Матері Божої з Тракай, який є найдавнішим, відомий іконою Божої Матері в Литві та чудесного живопису Пресвятої Діви Марії з Дитиною (царицею християнських сімей).

Діва Марія є ідеальною моделлю істинного віруючого, чиє життя стає наповнене ріками живої води. Вона була обрана святим Франциском з невимовною любов'ю і оголошена заступницею францисканської родини. Тому для цього Конгресу буде зроблено особливу ікону Божої Матері. Ця ікона подорожуватиме з країни в країну з місією для проголошення відданості Божій Матері і Францисканській Короні в Європі.

Організаційний комітет 3-го Європейського конгресу ФОС та ФМ складається з представників національних братерств ФОС та ФМ Литви та європейських членів Президії ФОС разом з Генеральним Асистентом ФОС.

Ми довіряємо цю подію материнському заступництву Діви Марії. Матір Божа, царице францисканців, молись за нас!

Veni Sancte Spiritus!